Новини Фестивалю

 Збірки есеїв та поезії –  які новинки презентують на ХІІІ Meridian Czernowitz

Спеціально до ХІІІ Meridian Czernowitz 2-4 вересня одойменне видавництво видало нові книжки,  а саме збірку есеїв «Щось зі мною не так» Андрія Любки, поетичну збірку «Люди з дієсловами» Катерини Калитко, та збірку віршів «Сама собі» чернівецької поетеси  Любові Копоть.

Зокрема, на читаннях презентують збірку різносюжетних текстів «Щось зі мною не так» Андрія Любки, написаних впродовж 2020-2021 років, це книжка пригод і настроїв, реальних історій і автобіографічних вигадок, універсальний порадник і атлас туристичних маршрутів. 

«Цю книжку я здав у видавництво ще в листопаді, тобто в іншому житті,   розповідає Андрій Любка.   Вийти вона мала у квітні, а перша презентація планувалася на «Книжковому Арсеналі» в Києві. Які прекрасні і водночас наївні були ці плани! Але мені все одно здається, що факт виходу художньої книги під час війни   це сам по собі акт спротиву. Маленьке диво. Можливе завдяки ЗСУ і моїм читачам. Ясна річ, сьогодні є значно нагальніші потреби за книжки, та я все ж маю нахабність вірити, що й книжка може підняти комусь настрій, додати втіхи, допомогти на кілька годин забутися і втекти від болісної реальності. Книга мала бути весела і трохи лірична, як і попередні збірки моєї короткої прози  «Спати з жінками» і «Саудаде». Та не знаю, чи вийшла вона такою, бо щось зі мною не так…».

Перша презентація «Щось зі мною не так» відбудеться на ХІІІ Міжнародних поетичних читаннях Meridian Czernowitz (2–4 вересня 2022) у Чернівцях. 

Друга новинка цьогорічних читань   «Люди з дієсловами»:  збірка віршів Катерини Калитко – про війну, довіру і пам’ять.

 «Ця книжка стала продовженням співпраці поетів та художників. «Люди з дієсловами»  мають обличчя, створене художницею Ілоною Сільваші. Картина «Дракон» разом з іншими обличчями наших книжок буде представлена на виставці «Картини, що стали книжками» у Чернівцях на Meridian Czernowitz (2–4 вересня 2022 року, Чернівці)»,  каже Президент Міжнародної літературної корпорації Meridian Czernowitz, видавець Святослав Померанцев.

Перша презентація книжки відбудеться в перший день XIII Meridian Czernowitz, 2 вересня, у Чернівцях.

Ще одна книжка, видана до цьогорічних поетичних читань, збірка чернівецької поетеси Люби Копоть «Сама собі» складається з філософсько-хуліганських віршів, які від історії до історії переносять читача у паралельне романтиці життя. 

Придбати усі три новинки можна буде з вересня – у книгарнях та онлайн.
А за посиланням  до 1 вересня відбувається передпродаж поетичної книжки Катерини Калитко «Люди з дієсловами».

«Духовний світ моєї героїні сповнений характеру та жорстких протистоянь. Це не лірична героїня, це дівчинка-хуліганка, яка ховається десь у найглибших закутках і дозволяє собі говорити тільки віршами, розповідаючи про найпотаємніші бажання, забуті образи та його «прекрасні зайоби». Вчинок, боротьба і думка. Глибокі психологічні переживання, літри випитого алкоголю та повне душевне розкриття. Ось про що збірка «Сама собі»,    розповіла Люба Копоть.

Нагадаємо, що вхід на всі заходи – вільний, із можливістю зробити благодійну пожертву на рахунки благодійних  фондів, які підтримують Збройні сили України. Онлайн-трансляція подій буде доступною на офіційних сторінках Meridian Czernowitz у Facebook  та YouTube.

Meridian Czernowitz відбудеться за підтримки партнерів: Klett-Cotta Verlag (Німеччина), доброчинна організація «Українсько-єврейська зустріч» (Канада), Федеральний уряд землі Карінтія (Австрія), Товариство Ґеорґа Дроздовського (Австрія), Посольство Швейцарії в Україні, Dutch Jewish Humanitarian Fund, Literarisches Colloquium Berlin, Штутгартський літературний дім, культурний фонд S. Fischer Stiftung, Літературний целанівський центр у Чернівцях.