“Пауль Целан 100”

Кожна національна культура має свої місця сили, міфи та героїв. Але є постаті й міста, які знаходяться поза межами кордонів і менталітетів. У європейській та світовій культурі є свої особистості, коди та паролі. Czernowitz (австрійська назва міста Чернівці) та Пауль Целан (класик німецької літератури, уродженець Чернівців) — відомі всім світовим інтелектуалам.
Чернівчанин Пауль Целан — унікальна особистість, що уособлює поєднання єврейської, румунської, австрійської, німецької, французької та української культур. Поет народився в єврейській родині австрійців у Чернівцях, мав румунське громадянство, вважається класиком німецької літератури, а життя своє закінчив у Парижі.
Наш трирічний проект «Пауль Целан 100» (2018–2020) та Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz, який є його складовою, покликаний сприяти культурному діалогу між Німеччиною, Україною та Європою на базі спільних фундаментів, мов, кодів, паролів.
Події проєкту, а саме поетичні та літературні читання, лекції та дискусії за участі українських та закордонних експертів, поетів, перекладачів та журналістів, відбуватимуться впродовж 2018-2020 років регулярно у таких країнах, як Україна, Німеччина та Франція.
Проект відбувається за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини в рамках програми «Розбудова співпраці з громадянськими суспільствами у країнах Східного партнерства та в Росії» в кооперації зі спілкою Freie Ukraine Braunschweig e.V. #CivilSocietyCooperation

1) Проєктні заходи у 2018 році;

2) Проєктні заходи у 2019 році;

3) Проєктні заходи у 2020 році.