News Новини Корпорації Новини Фестивалю

Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz відбудеться 3–5 вересня 2021 року в Чернівцях

З третього по п’яте вересня Чернівці вкотре об’єднають Україну, Німеччину, Австрію, Швейцарію та Ізраїль на одній із найзнаковіших поетичних сцен Європи: протягом першого вересневого вікенду українські та закордонні інтелектуали, поети, письменники, журналісти та митці братимуть участь у поетичних читаннях, дискусіях, презентаціях книжок, музичних та театральних заходах, автограф-сесіях.

Серед запрошених учасників фестивалю з закордону – поети Фархад Шовґі, Крістіан Ленерт (Німеччина), Ноам Партом, Томер Дотан-Дрейфус (Ізраїль), Рудольф Буссманн (Швейцарія), Майя Гадерлап, Антоніо Фіан (Австрія), іспансько-кубинський письменник і перекладач Хосе A. Кампос та інші.

Україну представлятимуть Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Катерина Калитко, Ірина Цілик, Тарас Прохасько й резиденти чернівецької молодіжної поетичної сцени фестивалю. У програмі заходів також всеукраїнські прем’єри трьох книжок, що побачать світ у видавництві «Меридіан Черновіц» спеціально до фестивалю: презентації роману Артема Чеха «Хто ти такий?», збірки оповідань Романа Малиновського «Солодке життя», книжки Бориса Брікера та Анатолія Вишевського «Мы не говорим на идиш» – усі за участі авторів.

У Чернівцях гості фестивалю матимуть змогу відвідати виставу «Хлібне перемир’я» за п’єсою Сергія Жадана, її виконає Київський академічний театр драми і комедії на Лівому березі Дніпра (режисер — Стас Жирков), а також перформанс Юрія Андуховича та Кирила Цуканова («Сон Сови») за романом «Радіо Ніч».

Фокусна тема цьогорічного фестивалю — «Україна очима світу». Українські та закордонні інтелектуали, автори, перекладачі та представники культурних інституцій говоритимуть про сприйняття України та її культурного сектору закордоном. Уперше в історії фестивалю дискусійні заходи передбачають сурдопереклад.

«Meridian Czernowitz є конкурентоспроможним культурним продуктом, потужним інструментом залучення іноземного та внутрішнього туриста до Чернівців зокрема та України загалом, осередком формування міжнародних культурних зв’язків та створення позитивного іміджу України, — говорять про фестиваль його директорка Євгенія Лопата та президент Meridian Czernowitz Святослав Померанцев. — Цим обумовлена фокусна тема, обговорення якої на фестивалі за широкої аудиторії (як офлайн, так і онлайн) дасть нам розуміння сильних сторін України в європейському культурному просторі та подальшої стратегії їх підсилення».

Фестивальні події відбудуться з обов’язковим дотриманням карантинних норм. Трансляції частини заходів будуть доступні до перегляду онлайн на сайті www.meridiancz.com та сторінці Meridian Czernowitz у Facebook. Усі заходи фестивалю (українською та німецькою мовами) – безкоштовні.

Проєкт відбувається за підтримки Українського культурного фонду.              

Партнери: Посольство Німеччини в Україні, Посольство Швейцарії в Україні, Австрійський культурний форум Київ, Pro Helvetia, Українсько-Єврейська Зустріч (UJE) та ін.