Новини Корпорації Новини Фестивалю

MERIDIAN POLTAVA – фестиваль сучасної шведсько-української поезії в Полтаві

Протягом трьох днів, 8-10 червня 2018 року, в Полтаві відбудеться Міжнародний поетичний фестиваль MERIDIAN POLTAVA. Участь у ньому візьмуть представники вищої поетичної ліги зі Швеції, Німеччини та України.

Серед поетів – впливові журналісти, професори, а також члени Нобелівського комітету з літератури. Зокрема, Пер Вестберг, Дональд Бустрьом, Агнета Плейель, Езізабет Хьюрт, Мальте Перссон, Інгрід Калленбек, Ева Стакельберг, Томас Йеннефельт (Швеція), Катя Петровська (Німеччина); з українських: Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Оксана Забужко, Ігор Померанцев, Галина Крук, Андрій Любка, Ірина Цілик, Міріам Драгіна та ін.

За словами ідейного натхненника фестивалю, президента Міжнародної літературної корпорації MERIDIAN CZERNOWITZ Святослава Померанцева: “Полтава – це поезія, але поезія-реквієм. Фестиваль – це данина пам’яті жертв Полтавської битви. Він має надати нової конотації слову Полтава та відповісти на питання, чим це місто є сьогодні», – зауважує президент.

Директор фестивалю MERIDIAN POLTAVA Олександр Ткаченко додає: «Ми прагнемо об’єднати громаду Полтави та області – активістів, журналістів, творчу та наукову інтелігенцію, бізнес, політику й владу –  заради досягнення спільної мети – створення сучасного інтелектуального культурного обличчя міста».

MERIDIAN POLTAVA – це триденна культурологічна прогулянка Полтавою, Решетилівкою та полем Полтавської битви із зупинками в місцях, які репрезентують регіон, для поетичних читань та перформенсів. Загалом –  24 події у 14-ти локаціях.

У наступному прес-релізі ми оприлюднимо детальнішу інформацію про учасників та програму фестивалю.

Слідкуйте за оновленнями на нашому офіційному сайті www.meridiancz.com та сторінках фестивалю www.facebook.com/meridian.poltava і www.instagram.com/meridian.pl/

Захід відбувається за підтримки Полтавської ОДА та обласної ради, Посольства Швеції в Україні, Open Society Fondation в кооперації з OSIFE.

Організаційні партнери: Полтавська міська рада, Magnum Opus, Ars Intepres Publications (Швеція), Полтавська комунальна організація «Інститут розвитку міста», «Комора. Перша мануфактура галушок».

На фото – Полтавський краєзнавчий музей – одна з 14-ти локацій фестивалю.

Фото Максим Бондаревський