Резиденція

resid_promoresidencia2

Робоча команда MERIDIAN CZERNOWITZ реалізовує проект «Міжнародна стипендія для поетів і перекладачів поезії з української мови на німецьку». Приїзд першого стипендіата відбувся у березні 2013 року. Дана програма не має аналогів в Україні.

МЕТА ПРОЕКТУ – промоція міста Чернівці та України в світі, взаємна інтеграція європейського та українського культурних просторів, становлення Чернівців як одного з центрів формування світового літературного процесу.

Рішення про створення такої стипендії було прийняте Ініціативою групою Meridian Czernowitz у складі: Ігоря Померанцева, Петра Рихла, Марка Бєлорусця, Йосифа Зісельса, Юрія Андруховича, Сергія Жадана, Сергія Осачука та Святослава Померанцева.

stipendia

У рамках цього проекту поети/перекладачі з Європи мають можливість жити і працювати у Чернівцях протягом чотирьох тижнів. За цей час вони знайомляться з архітектурною та культурною спадщиною міста і його жителями. Стипендіати також беруть участь у літературних заходах у м. Чернівці та інших містах України.

Першими резидентами стали поети і перекладачі поезії з Австрії, Німеччини, США, Франції, Польщі, України та інших країн. Серед них: Рон Вінклер (Німеччина), Том Шульц (Німеччина), Герхард Фалькнер (Німеччина), Мілена Фіндайз (Австрія), Ерік Целан (Франція-Австрія), Бертран Бадью (Франція)Кора Шварц (США), Анета Камінська (Польща), Юрій Андрухович (Україна), Андрій Любка (Україна) та ін. Єдиною обов’язковою вимогою до стипендіатів є згадка про перебування у Чернівцях при публікації текстів, створених тут.

Щороку організатори приймають 6-8 закордонних поетів в квартирі-студії в історичному центрі міста.