Проект “Пауль Целан 100”

Кожна національна культура має свої місця сили, міфи та героїв. Але є постаті й міста, які знаходяться поза межами кордонів і менталітетів. У європейській та світовій культурі є свої особистості, коди та паролі. Czernowitz (австрійська назва міста Чернівці) та Пауль Целан (класик німецької літератури, уродженець Чернівців) – відомі всім світовим інтелектуалам.

Чернівчанин Пауль Целан – унікальна особистість, що уособлює поєднання єврейської, румунської, австрійської, німецької, французької та української культур. Поет народився в єврейській родині австрійців у Чернівцях, мав румунське громадянство, вважається класиком німецької літератури, а життя своє закінчив у Парижі.

Проект «Пауль Целан 100»  покликаний сприяти культурному діалогу між Німеччиною, Україною та Європою на базі спільних фундаментів, мов, кодів, паролів.

Події проекту, а саме поетичні та літературні читання, лекції та дискусії за участі українських та закордонних експертів, поетів, перекладачів та журналістів, вже відбуваються  і відбуватимуться впродовж 2018-2020 років регулярно у таких країнах, як Україна, Німеччина, Австрія та Франція.

1) Проектні заходи у 2018 році;

2) Проектні заходи у 2019 році;

3) Проектні заходи у 2020 році.