ЗМІ про тур ЛІМ

Юрій Андрухович відвідав одне з інтимних міст свого «Лексикону…»

9 квітня до Ужгорода вкотре завітав письменник, поет, перекладач та есеїст Юрій Андрухович. Приводом до візиту, окрім любові митця до нашого міста, стала презентація книги «Лексикон інтимних міст».

Андрухович не оминув увагою ні студентів, ні журналістів – протягом дня спілкувався і з тими, і з іншими. А ввечері в приміщенні лялькового театру «Бавка» всі охочі могли побачити, послухати, а також придбати один із екземплярів «Лексикону…» із підписом автора.

Роман має свою «географію» – подорож 111 містами, що в книзі розташовані за абетковим принципом. Сам Юрій Андрухович пояснює вибір цього принципу так: «Абетка диктує свою послідовність, дозволяє погратися із часом». Крім того, ідея розташувати міста саме в алфавітному порядку дозволяє поєднати і ніби наблизити міста українські і європейські, великі, як от Нью-Йорк чи малі, як Унів із населенням 999 осіб. До «Лексикону інтимних міст» увійшов і Львів, який замість часових рамок має примітку «завжди», а також два закарпатські міста – Хуст і Ужгород. А от рідного Івано-Франківська в списку «інтимних міст» Андруховича немає. Автор прокоментував: «Ця книга присвячена людині, котра в дорозі, поза домом. А Франківськ – це місто, в якому я вдома, де бажаю зупинитися поміж мандрами. Тому в цьому списку його не повинно було б бути і немає.»

Під кінець свого виступу Андрухович зачитав уривок «Ужгород. 15 найкрасивіших моментів», в якому зазначив: «Тільки це місто може називатися Ужгородом».

Письменник поділився, що в планах ще кілька видань «Лексикону інтимних міст», що міститимуть спочатку 222 міста, згодом 333, 444, 555 і 666 населених пунктів. На щастя, і українських, і закарпатських населених пунктів на такі списки назбирається чимало.

Катя Брижань, Zaholovok.com.ua

Фото та відео Габріели Руденко

Зізнання в любові Закарпаттю та про задум написання книги дивіться тут: