ЗМІ про тур ЛІМ

Андрухович читав студентам з ТНПУ про Єнакієве

Відомий український письменник з Івано-Франківська завітам до Тернополя 6 квітня. Під час візиту Юрій Андрухович відвідав педагогічний університет. Він представив студентам свою нову книгу “Лексикон інтимних міст”.

У лекційної залі всі місця були зайняти. Письменника зустріли оплесками. Розпочав письменник з презентації нової книги, – повідомляє “20 хвилин”.

– Ця робота включає в себе історії про 111 міст, яки розташовані у книзі в алфавітному порядку, – пояснює письменник. – Більшість місць про яки йдеться мова – українські, їх там 22 або 23. Не згадую я нічого про рідний Станіславій, бо про це місця я можу написати видання більше за це. Головна ідея – це людина, яка вирушила у подорож і вона описує, що відбувається поза її домом.

Об’єм цієї книжки приблизно 500 сторінок. Під час зустрічі її можна було придбати за 100 грн, а у книгарнях її знайдуть за ціною не нижче ніж 111 грн. Також автор згадує і про наше місце у цієї книжці.

– Історія про Тернопіль у книжці не дуже велика, але цим я висловив все своє ставлення до цього міста, – розповідає пан Андрухович. З цього переліку міст особисто я не був в Єрусалимі і в Цюрюпінську.

На літеру Є у книжці було лише два міста, друге з них – це Єнакієве, автор зачитав цю коротеньку історію перед публікою студентів.

– Десь на шляху між Донецьком і Луганськом ми водночас читаємо з дорожнього знаку читаємо одночасно і вголос слово Єнакієве, – читає автор. – Після цього палкозначно переглядаємось і ніхто нічого не каже.

Також прочитав автор історію про студентів і про його армійське життя з цієї книжки. Потім він спілкувався зі студентами у яких до цього часу вже виникло багато запитань до Юрія Андруховича. Автор розповідав про те як він створював свої роботи і з чого почалась його творчість.

– Перші кроки до письменницької творчості – це вірші. Їх я почав писати ще у школі, – каже чоловік. – Перше оповідання написав на одному диханні. Від цього перебував на той час в ейфорії, зі сторони можна подумати, що трохи дурковатий.

Автор розповідає, що конкретної методики вибору книг, які треба читати немає. Максимум він ділиться своїм враженням і радить, якісь книжки. Але чіткої методики не існує. Не раз звучало питання: чи є наркотики і алкоголь стимулюванням для творчості письменника.

– Справжня творчість народжується у тверезій голові, – каже пан Андрухович. – Для мене є прикладом польський поет, який був алкоголіком. Він написав більше 1000 творів. І всі писав тверезий. Це приклад того, що література – це щось чисте.

Наприкінці зустрічі автор прочитав вірш “Пам’ятник”.

“За Збручем”