ЗМІ про тур ЛІМ

Андруховичу соромно, що не написав про Луцьк

У мемуарній книзі Юрія Андруховича «Лексикон інтимних міст» зібрано розповіді про 111 міст. Втім, Луцька у цьому списку немає.

Зустріч із письменником відбулася 12 квітня у стінах Волинського національного університету імені Лесі Українки.

Презентуючи книгу «Лексикон інтимних міст», Андрухович зізнався, що у 111 розповідях про різні міста, розповіді про обласний центр Волині немає. «Дійсно, мені соромно з цього приводу і прикро. Але це не означає, що цього не буде. Ми це розвиваємо. Я планую видати «Лексикон… 2» – там буде 222 оповідання, «Лексикон…3», де буде 333 розповіді. Так, всього буде 6 «Лексиконів…». У заключному точно буде Луцьк. Вже доведеться включати і районні центри Волинської області. Ківерці, наприклад. Я виправлюсь», ‒ сказав Юрій Андрухович.

У рамках туру містами України Андрухович подорожує із видавцями книги, а також із своїм колегою та товаришем Олександром Ірванцем. До слова, з останнім ще у 1985 році у компанії із Віктором Небораком він заснував поетичну групу «Бу-Ба-Бу», ‒ бурлес-балаган-буфонада – котра однією із перших почала відновлювати в українській літературі карнавальні та буфонадні традиції.

Олександр Ірванець, представляючи автора книги, розповів про свої враження від «Лексикону інтимних міст». «Це не роман, це роуд муві», ‒ сказав письменник. Він також додав, що загалом книга складається із 111 розповідей, кожна з яких присвячена окремому місту. «Кожен із цих творів може бути розвинений далі, з кожного можна писати роман», ‒ зізнався Олександр Ірванець.

Сам Андрухович розповів, що в книзі написав, зокрема, про ті міста, які в його житті означають набагато більше, ніж одну історію. «Чим важливіше місто, тим довші історії про них. Загальним критерієм було те, що має бути представлена вся абетка. З деякими містами був клопіт. Наприклад, із буквами «и» та «ї». А найбільше міст на «б», ‒ сказав письменник.

Юрій Андрухович розповів про лексикон Києва, який описав у своїй книзі. Письменник писав, мовляв, Рим – то вічне місто, а Київ – то вічне тісто. «Київ піддається тенденціям. Я найбільше любив Київ за часів Помаранчевої революції. Тоді я не впізнавав киян, коли вони почали раптом говорити українською. Це дивна столиця. Зазвичай столиця показує опозицію до решти країни, а в нас навпаки, Київ іде слідом за країною. Столиця не намагається вести за собою країну», ‒ переконував Андрухович.

Як розповів видавець книги, президент міжнародного поетичного фестивалю «MERIDIAN CZERNOWITZ» Святослав Померанцев, ціна книги – 111 гривень. Як пожартували студенти, які зустрічалися із письменником, по одній гривні за кожну розповідь.

Волинські новини