ЗМІ про нас

Стипендіат резиденції MERIDIAN CZERNOWITZ Кора Шварц шукатиме у Чернівцях дух Ольги Кобилянської

Проект MERIDIAN CZERNOWITZ «Міжнародна стипендія для поетів і перекладачів поезії», що розпочався наприкінці лютого, набирає обертів. У Чернівцях працює вже 3-ій стипендіат. Цього разу учасником резиденції стала письменниця, фотожурналіст та психолог із США Кора Шварц.

Сьогодні, 23 квітня, на прес-конференції у квартирі-студії для поетів стипендіатка із США Кора Шварц та директор Міжнародної літературної корпорації MERIDIAN CZERNOWITZ Ірина Вікирчак поділилися планами на період перебування письменниці на резиденції, а також розповіли про роль Чернівців у її житті.

«Моя історія знайомства з Чернівцями розпочалася у 1977, коли я зустріла привабливого чоловіка родом з Чернівців. Ми інколи приїжджали сюди провідати його родину і у 1980 р., перебуваючи тут, я побачила будинок, який був зачинений на зиму. Мені сказали, що це музей відомої письменниці, яка тут колись жила. За день до від’їзду музей відчинили, і після того, як я його відвідала, зрозуміла, що хочу дізнатися більше про цю жінку. Після повернення до Америки я почала досліджувати історію цієї жінки-письменниці. Проте ніхто, навіть у бібліотеках, не знав, хто така Ольга Кобилянська. Через кілька днів після моїх пошуків я отримала величезний пакунок з Торонто і дізналася з тієї літератури, що я народилася того дня, коли померла Ольга Кобилянська. Від тоді я ще більше зацікавилася цим регіоном і зрозуміла, що неспроста познайомилася з іменем Ольги Кобилянської», – розповідає письменниця.

Кора Шварц керує резиденцією для жінок-письменників у північній частині штату Нью-Йорк, яка була заснована у дусі Ольги Кобилянської. Резиденція Кори фокусується на тому, щоб показати любов буковинської письменниці до природи, яка є важливою темою усіх її робіт. Це невеликі будинки-дачі, які знаходяться у лісі, і кожна з дач має своє ім’я, яке взято з творів Ольги Кобилянської.

На Чернівецьку резиденцію Кора натрапила в Інтернеті.

«Я дуже хотіла поїхати на стипендію до Чернівців. Зараз я працюю над досить об’ємною книгою і не хочу розкривати її сюжету, але наприкінці раптово з’являється жінка, яка потрапляє у Чернівці. І зараз я намагаюся сприймати оточення її очима, очима свого персонажа. Сприймати звук вулиці, міста та енергію співвітчизників Ольги Кобилянської», – пояснює Кора Шварц.
Нагадаємо, що у лютому-березні 2013 року стипендіатами резиденції MERIDIAN CZERNOWITZ вже були поет, письменник і перекладач Юрій Андрухович (Україна) та поет і есеїст Рон Вінклер (Німеччина).

Тетяна МАРТИНОВА, БукІнфо