ЗМІ про нас

MERIDIAN CZERNOWITZ розпочався в столиці Буковини

Митці нагадають про австро-угорський дух міста над Прутом

У західноукраїнському місті Чернівці п’ятого вересня розпочався V Міжнародний поетичний фестиваль MERIDIAN CZERNOWITZ. Триденне поетичне дійство триватиме протягом трьох днів, до 7 вересня 2014 року. Учасниками стануть відомі та цікаві поети. У мультикультурній столиці Буковини знаходиться наша кореспондентка Яна Стемпнєвич.

Хвилина мовчання, тематична дискусія “Поет і війна” та міжнародний поетичний тур “Музи не мовчать” – так, V ювілейний фестиваль MERIDIAN CZERNOWITZ відбувається у виняткових суспільно-політичних умовах. В країні йде війна, каже президент фестивалю Святослав Померанцев. Але музи не можуть мовчати, – додає.

Бо музи – це культура, а народ без культури легше підкорити. Тому впродовж найближчих трьох днів у Чернівцях звучатиме поезія Пауля Целана у перекладах Петра Рихла та Сергія Жадана, проза Тадеуша Боровського у перекладі Олександра Бойченка. У Чернівцях цими днями дискутуватимуть про культуру, літературу і музику, відбуватимуться театральні вистави (зокрема, авангардного театру за поетичною збіркою Христі Венгринюк “Довгі очі”), концерти, виставки і презентації книжок.
Тут звучатиме література багатьма мовами – до міста приїхали німецькі, данські, польські,українські літератори…

Цими днями Чернівці повернуться на літературну мапу Європи. Мета фестивалю – повернути місто туди назавжди. Сама ж назва міста, використана у назві фестивалю – повертає нас у часи золотої австро-угорської ери міста.

Слухати тут

Польське радіо