ЗМІ про нас ЛІМ

www.litgazeta.com.ua – Нову книжку Юрія Андруховича “Лексикон інтимних міст”

www.litgazeta.com.ua

готує до друку Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz

Нову книжку Юрія Андруховича “Лексикон інтимних міст” готує до друку Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz. Офіційний реліз книги, початок її продажів та перша презентація у Києві призначені на 11.11.2011.

«Лексикон інтимних міст» – найбільший за обсягом твір Юрія Андруховича. Невтомний мандрівник Україною, Європою, Америкою, автор розповідає нам 111 історій про 111 міст, з якими йому пощастило пережити щасливі й не дуже, але завжди інтимні – у широкому значенні цього слова – пригоди. Розташовані в алфавітному порядку за географічними назвами, ці різножанрові тексти – від есе й оповідань до віршів у прозі – разом становлять автобіографічний атлас світу письменника. Крім того, кожна «лексиконна» пригода є чітко вписаною не лише у просторові, а й у часові координати, що дає змогу читачеві здійснити слідом за автором 111 приватно-історичних стрибків від середини 60-х років минулого століття до наших днів. Навряд чи варто очікувати від цього атласу, цього вкрай суб’єктивного «посібника з геопоетики і космополітики» об’єктивних характеристик Києва і Львова, Москви і Варшави, Нью-Йорка і Єнакієвого. Але в ньому напевно можна знайти художньо важливіші речі: атмосферу, настрій, образи, запахи й смаки улюблених міст і місць, як вони закарбувалися у пам’яті автора. А також миттєві спостереження і глибші рефлексії, ліричність і смуток, іронію і сарказм – тобто усе те, завдяки чому наше спілкування зі світом набуває ознак інтимності.

Олександр Бойченко

“Лексикон інтимних міст” стане першим прозовим книжковим проектом, що буде здійснений в рамках Міжнародного поетичного фестивалю Meridian Czernowitz. “Так сталося передусім тому, що я люблю чинити за принципом “а чому б і ні?”, – коментує свою співпрацю з Фестивалем в якості видавця сам Юрій Андрухович, – А по-друге: мені сподобався минулорічний – він був перший – фестиваль. Я завжди мріяв про те, щоб десь у нашій країні такий був. Тепер мені хочеться, щоб він ріс і розвивався в інших напрямках – не тільки у традиційно фестивальному, але й у видавничому. Цією книжкою я, скажімо так, роблю свій внесок у цю справу. Я люблю співпрацювати з видавцями по-хорошому і на повну. Тому навіть не знаю, чого б хотілось очікувати від Меридіану в якості видавця. Напевно, все-таки ось чого: своєчасного виходу книжки. Позаяк дата презентації визначилася сама собою, ми не маємо права її провалити. А все інше додасться”.

Книжка орієнтовно матиме близько 500 сторінок. Над оформленням “Лексикону інтимних міст” працює київська художниця Ірина Ковальська. Невдовзі після паперового варіанту до продажу надійде й електронний “Лексикон інтимних міст”.