ЗМІ про нас

www.molbuk.com – Iрина Вікирчак: «Україна – виробник якісного культурного продукту»

www.molbuk.com

2-4 вересня 2011 року в Чернівцях відбудеться II Міжнародний поетичний фестиваль «MERIDIAN CZERNOWITZ». Участь у ньому візьмуть відомі поети і перекладачі з України, Австрії, Великої Британії, Ізраїлю, Німеччини, Польщі, Румунії, Росії, США та Франції. Менш ніж за рік діяльності «MERIDIAN CZERNOWITZ» встиг перетворитися на потужну мистецьку організацію, яка активно заявляє про себе на вітчизняній та міжнародній арені. Про досягнуті успіхи та нові проекти спілкуюся з виконавчим директором фестивалю Іриною ВІКИРЧАК.

– Нещодавно ти повернулася з Берліна, де відбулася зустріч директорів поетичних фестивалів у рамках найпотужнішого в Німеччині літературного зібрання Literaturwerkstatt, Poesiefestival Berlin. Як ти туди потрапила?

– Literaturwerkstatt Berlin – це урядова організація, яка займається великими літературними проектами. Серед них – Poesiefestival Berlin, Lyrikline.org, Open Mike та Zebra Poetry Film Awards. Останній, до речі, буде представлений цьогоріч на нашому фестивалі у співпраці з Гете-Інститутом. Захід відвідає спеціальний гість – директор Literaturwerkstatt Berlin Томас Вольфарт. Співпраця між нашими фестивалями була ініційована директором української філії Гете-Інституту Вєрою Багаліантц. У Берліні президент «MERIDIAN CZERNOWITZ» Святослав Померанцев зустрівся з директором-засновником Literaturwerkstatt Berlin Томасом Вольфартом, і там вони домовилися про співпрацю між нашими організаціями.

– Тобто ти поїхала внаслідок цієї угоди?

– Саме так. Я мала можливість розповісти про роботу «MERIDIAN CZERNOWITZ» на Міжнародній зустрічі директорів поетичних фестивалів та керівників інших літературних проектів у Берліні.

– Чи був ще хтось із України? І чи німці бодай когось з українських письменників знають?

– Наша країна вперше була представлена на цьому заході, чим я надзвичайно пишаюсь. Коли мова заходила про Україну, то всі згадували Юрія Андруховича і Сергія Жадана. Українська держава, зрозуміло, тут ні при чому, це особиста заслуга цих авторів у популяризації нашої літератури за кордоном.

– Якими були результати твоєї поїздки?

– «MERIDIAN CZERNOWITZ» нарешті взявся за організовану форму презентації України у світі як виробника якісного культурного продукту. Головний здобуток – це обмін досвідом з іншими менеджерами та налагодження контактів із поетичними фестивалями і подібними організаціями. Ми вже маємо попередні домовленості з кількома фестивалями у Європі про проведення у них українських вечорів поезії. Зокрема, зі Стокгольмським поетичним фестивалем та Olympics poetry festival, який відбудеться наступного року в Лондоні. Там, у Лондоні, будуть представлені всі країни, які беруть участь в Олімпійських іграх, і кожна країна пропонує до участі свого улюбленого поета. Відтепер саме «MERIDIAN CZERNOWITZ» є офіційним представником Olympics poetry festival від України, і ми, звичайно, номінуємо кількох поетів.

– Окрім організації літературно-музичних заходів, «MERIDIAN CZERNOWITZ» займається ще й видавничою діяльністю…

– Так, наш фестиваль вирішив реалізовувати себе і через книжкові проекти як відомих, так і зовсім молодих авторів. Ми вже видали книгу Богдани Матіяш «Твої улюблені пси та інші звірі». А в найближчих планах – австрійсько-чесько-український «Потяг Часу: Чернівці-Прага-Відень», український переклад «Винарень» Ігоря Померанцева та давно очікуваний «Лексикон інтимних міст» Юрія Андруховича.

Лілія ШУТЯК