ЗМІ про нас

8-9 вересня MERIDIAN CZERNOWITZ збере в Івано-Франківську літераторів з усього світу

Цього року поетичний фестиваль MERIDIAN CZERNOWITZ вперше завітає до Івано-Франківська. Протягом 8-9 вересня у Франківську відбуватимуться літературні читання, презентації книжок та цікавих поетичних проектів за участі найкращих представників сучасної української літератури.

Зважаючи на війну, яка триває в Україні, тур покликаний стати дискусійним майданчиком для відомих поетів, перекладачів і митців з Австрії, Швейцарії, Німеччини, Франції, Польщі, Данії, Ізраїлю та України, а також інтелектуалів, журналістів і публіки. Він має на меті донесення важливих меседжів – об’єднання, діалогу, примирення, загального європейського простору – культурного і ментального, формування цілісного українського суспільства – від сходу до заходу, від півдня до півночі України. Гасло поетичного туру: “Музи не мовчать”.

Організатор поетичного туру в Івано-Франківську Юрій Андрухович зазначає, що фестиваль проводиться вже вп’яте, але до Івано-Франківська завітав вперше.

“Місто Чернівці історично пов’язане з великим явищем німецькомовної поезії 20-30-х років. І сама назва “MERIDIAN CZERNOWITZ” є запозичена в одного з відомих поетів Пауля Целана”, – розповідає Юрій Андрухович.

Родзинкою фестивалю стане проект Юрія Андруховича “Вигадані поети”, який він презентуватиме разом зі студентами з Німеччини:

“Мій виступ відбудеться з групою берлінських студентів, з якими я протягом цього літнього семестру працював. Ми зустрічалися раз на тиждень і в нас відбувалося заняття на тему “Вигадані поети”. Це я її запропонував. На початку було страшнувато, бо до мене на цей курс записалося аж 37 студентів і я подумав, що вляпався в дуже клопітну і складну для мене історію. Але реально кажучи, ці заняття відвідували в середньому 15 осіб. Тому з ними працювати було комфортно.

Ідея була така, що ми граємо в інтерактивну літературну гру – або самостійно, або поділившись на групи, почати з того, що вигадати життєвий шлях, історії, біографії таких поетів, яких насправді не існувало. При цьому відкриті всі часи, культури, епохи. Другою частиною цього заняття стало написання текстів, поезії від імені цих поетів. Тому я просив це робити однією з тих мов, які мені доступні. Хоча робочою мовою в нас постійно була німецька.

Я мав велику надію, що ми потрапимо сюди під завершення. У вересні цей семестр завершується і настає підбивання підсумків. Студенти, які встигли це зробити, повинні захистити в мене ці свої роботи. Частину з них ми покажемо тут”, – розповідає Андрухович.

Більшість заходів відбуватимуться на площі “Бастіону” за умови, що буде гарна погода. Якщо не вийде, то в галереї “Арт на Мур”, повідомив директор фортечного комплексу Олег Заріцький.

“MERIDIAN CZERNOWITZ” вже побував у Києві, на черзі Харків, Чернівці, а тоді Івано-Франківськ. Потім літератори поїдуть до Львова, після чого продовжать у Польщі (Варшава), Чехії (Прага), Німеччині (Берлін, Мюнхен, Штутгарт, Кьольн) та Австрії (Відень).

“Тримай kurs”