Ініціативна група Модератори Поети Презентації книг Учасники 2010 Учасники 2011 Учасники 2012 Учасники 2013 Учасники 2014

Ігор Померанцев / Великобританія-Україна

поет, публіцист, радіожурналіст радіо “Свобода”, винний критик

модератор винно-поетичного вечора і презентацій книг

Ігор Померанцев (народ. 11 січня 1948, Саратов) – письменник, поет, правозахисник, радянський дисидент.  У Чернівцях закінчив школу і факультет романо-германської філології Чернівецького університету (1970). Вчителював у карпатському селі, працював у Києві в патентному бюро.

В 1976 році був заарештований КДБ і звинувачений у володінні і розповсюдженні “антирадянської” політичної літератури, слуханні «ворожих голосів» і в підтриманні контактів з іноземцями. В 1978 він був змушений емігрувати з СРСР разом з жінкою і 10-місячним сином – спочатку в ФРН, а згодом в Великобританію. З тих пір живе у Західній Європі (Англія, Німеччина, Чехія).

Працює радіожурналістом на Бі-бі-сі, “Радіо Свобода”. На початку своєї літературної кар”єри розвивався як поет, потім як радіожурналіст, автор радіоп’єс. Перше його есеї в українських перекладах Івана Кошелівця опублікувала мюнхенська «Сучасність».

Автор ряду книжок прози та віршів.

 Фото Олександр Зубко