Учасники 2019 Учасники фестивалю 2019

Ігор Померанцев / Великобританія-Україна

«Поэзия – это летучая мышь, на которую навели фонарик». Так визначає поезію Ігор Померанцев. Він народився в 1948 році в Саратові. Виріс і закінчив університет в Чернівцях. З 1978 року живе на Заході: в Німеччині, Англії, Чехії. Сорок років працює в іномовленні: ВВС, Радіо Свобода. Автор більше дюжини книжок прози, есе, лірики.

Радіоп’єси автора «Любовь на коротких волнах», «Любимцы господина Фабра», «Краткий разговорник для приезжих» звучали в ефірі англійською, французькою, російською. За словами Ігоря Померанцева, у літературі він працює з чотирма стихіями: вологою («Поздний сбор»), ґрунтом («Czernowitz. Черновцы. Чернівці»), повітрям («Вы меня слышите?») і вогнем («Homo Eroticus»).

Лірика та проза автора перекладені українською, англійською, польською, чеською, німецькою та іншими мовами. Ігор Померанцев зняв кілька документальних фільмів, зокрема картини про війну на Сході України («Шов. Психолог на війні», «Ампутація»).

Незмінний учасник фестивалю Meridian Czernowitz.

Ігор Померанцев про Чернівці: «Сначала я жил в городе. После мы поменялись местами, и он живёт во мне уже куда дольше, чем когда-то я жил в нём. Время от времени он подступает к горлу, и я, чтобы не задохнуться, пишу о нём».