Резиденція

Міжнародна стипендія для поетів і перекладачів «MERIDIAN CZERNOWITZ» (з березня 2013 року)

Робоча команда MERIDIAN CZERNOWITZ анонсує старт проекту «Міжнародна стипендія для поетів і перекладачів поезії з української мови на німецьку». Приїзд першого стипендіата планується на березень 2013 року. Дана програма не має аналогів в Україні. Вона стане частиною мережі європейських літературних інституцій HALMA.

МЕТА ПРОЕКТУ – промоція міста Чернівці та України в світі, взаємна інтеграція європейського та українського культурних просторів, становлення Чернівців як одного з центрів формування світового літературного процесу.

Рішення про створення такої стипендії було прийняте Ініціативою Групою Meridian Czernowitz у складі: Ігоря Померанцева, Петра Рихла, Марка Бєлорусця, Йосифа Зісельса, Юрія Андруховича, Сергія Жадана, Сергія Осачука та Святослава Померанцева.

У рамках цього проекту поети/перекладачі з Європи матимуть можливість жити і працювати у м. Чернівці протягом чотирьох тижнів. Стипендіатам буде запропоновано брати участь у літературних заходах у м. Чернівці та інших містах України.

Першими стипендіатами стануть поети і перекладачі поезії з німецькомовних країн – Австрії, Німеччини, Швейцарії, Люксембургу, Ліхтенштейну, а згодом – з Румунії, Польщі, Ізраїлю та інших країн. Єдиною обов’язковою вимогою до стипендіатів є згадка про перебування у Чернівцях при публікації текстів, створених тут.

Щороку організатори планують приймати 8 закордонних поетів в квартирі-студії в історичному центрі міста.

Стипендія зорганізована за підтримки Allianz Kulturstiftung (Німеччина). Генеральний партнер стипендії – житловий комплекс «Водограй»(вул. Воробкевича, м. Чернівці).