Учасники 2020

Марія Кюшен / Швеція

© Att flyga

Марія Кюшен народилася у 1961 році. У 1989 році видала першу збірку віршів “Hos ljusmålaren“. Відтоді опублікувала близько 30 книг (поезія, фікшин та нон-фікшин).

Широку популярність у Швеції отримала за свої два основні нариси з авіації та космічних польотів – «Att flyga» (2016) та «Rymdens alfabet» (2019). Починаючи з першої книги, її поезія постійно досліджувала взаємозв’язок науки та трансцендентності.

Серед її поетичних книг – збірка “Мюонська* пісня” (Muon song) (1998). Вірші зі збірки були використані в ефектній інсталяції зі скляними скульптурами візуальної художниці Моніки Сенд, музикою композиторки Марі Самуельссон та науковими детекторами фізики елементарних частинок.

Кюшен є авторкою езотеричного арт-бука «Розарій» (Rosariet, 2012), виготовленого ​​лише у двох примірниках – один для розсилки поштою читачам, другий – для виставок у галереях, бібліотеках, книжкових магазинах, церквах тощо.

Авторка мешкає в Лунді на півдні Швеції. Літературознавиця та есеїстка у різних газетах, журналах та антологіях. Одружена з експериментальним саксофоністом Мартіном Кюшеном. Мати чотирьох дітей.

*Мюон – в стандартній моделі фізики елементарних частинок — нестійка елементарна частинка з негативним електричним зарядом і спіном 1/2.