Робоча команда MERIDIAN CZERNOWITZ

Євгенія Лопата / Україна

кураторка міжнародних проектів, директорка Міжнародного поетичного фестивалю Meridian Czernowitz, головна редакторка видавництва Meridian Czernowitz

e-mail: office@meridiancz.com

Закінчила Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, факультет іноземних мов (спеціальність – німецька мова та література) та економічний факультет (спеціальність – економічна теорія, менеджмент та адміністрування), вивчала міжнародний менеджмент та бізнес у Грацькому університеті імені Карла і Франца, а також навчалася в Гумбольдтському університеті Берліна, де студіювала культурологію.

З 2013 року Євгенія Лопата очолює Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz.

Куратор літературної програми Національного стенду України на Франкфуртському книжковому ярмарку у 2016 році.

Брала участь у міжнародних літературних фестивалях та загальноєвропейських зустрічах директорів європейських фестивалів, серед яких – Міжнародний фестиваль м. Золотурн (Швейцарія), Міжнародний фестиваль м. Льойкербад (Швейцарія), Міжнародний фестиваль м. Базель (Швейцарія), багаторазово Міжнародний поетичний фестиваль м. Берлін (Німеччина), Міжнародний поетичний фестиваль м. Тель-Авів (Ізраїль), Барселонський та Стокгольмський поетичний фестивалі, Поетичний конгрес Fokus Lyrik (Франкфурт-на-Майні, 2019).

З 2014 року – головна редакторка видавництва Meridian Czernowitz. Займалася виданнями таких авторів видавництва як Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Юрій Іздрик, Ірена Карпа, Андрій Любка, Ірина Цілик, Артем Чех, Володимир Рафєєнко, Катерина Калитко та ін.

Контактна особа проекту «Lyrikline» в Україні.

Перекладачка, модераторка.

У 2015 році отримала премію “Молода європейка року” від німецької фундації “Schwarzkopf Stiftung” (м. Берлін) за вагомий внесок у розвиток культурного партнерства України з країнами ЄС.

У 2019 році працювала у Бундестазі Федеративної Республіки Німеччина в бюро депутата Маркуса Уля (CDU), тематика – транспорт та інформаційна інфраструктура.

Фото Василя Салиги